Kokie yra kotedžų ypatumai ir kokie dabartiniai būsto rinkos trendai Vilniuje? Kokios yra kotedžo įsigijimo Vilniuje naudos?
Kotedžai arba dvibučiai namai, kaip žinoma, yra tarpinis būsto pasirinkimas tarp buto ir atskiro namo. Daugelis žmonių renkasi kotedžą norėdami turėti pakankamai erdvės bei savo žemės sklypą.
Kokie yra kotedžų ypatumai ir kokie dabartiniai būsto rinkos trendai Vilniuje? Kokios yra kotedžo įsigijimo Vilniuje naudos?
Kotedžo pasirinkimas Vilniuje
Jaunoms šeimoms Vilniuje, kurios nori gyventi namuose, o ne butų komplekse, tačiau neturi laiko juos prižiūrėti, dažnai pasirenka kotedžus. Be to, jais domisi ir vyresni žmonės, neturintys daug laiko ar tiesiog nenorintys prižiūrėti didelio ploto.
Jei turite tvarkingą žemės sklypą ir norite patirti namų privalumus, tačiau negalite ar nenorite užsiimti daržininkyste, kotedžas yra puikus pasirinkimas. Gyvenimo kokybė žymiai pagerėja turint garažą, autonominį šildymą, keletą sanitarinių mazgų. Be to, kotedžas tiesiog negali egzistuoti be terasos. Tai yra naudinga jaunoms šeimoms su mažais vaikais, nes leidžia jiems išsivežti vežimėlį į lauką tiek žiemą, tiek vasarą.
Pavyzdžiui, vadybininkė Monika Žukauskienė teigia, kad "kotedžą geriau palyginti ne su butu, o su namu, nes tarp jų yra aiškūs gyvenimo lygio skirtumai". Kotedžai išsiskiria mažesniu gyventojų tankiu ir daugiau atvirų erdvių aplink juos. Kita nauda yra mažesnės šildymo išlaidos ir nereikalinga bendrų erdvių, tokias kaip laiptinės ir liftai, priežiūra. Pagrindinis trūkumas būtų tikriausiai tai, kad kotedžai paprastai statomi šiek tiek toliau nuo Vilniaus centro dėl brangios žemės, tačiau tai gali būti įveikiama, nes reikalinga infrastruktūra greitai statoma.
Kaip išsirinkti kotedžą prie Vilniaus?
Žmogus, perkantis kotedžą, juk nori ne miesto šurmulio, o erdvės ir ramybės, ir tokios uždaros gyvenvietės kaip "Modernus Slėnis" gali pasiūlyti abu šiuos privalumus.
Dar vienas svarbus kotedžo aspektas yra kaimynystė. "Kotedžuose sunku išvengti bendruomeniškumo, nes, priešingai nei daugiabučiuose, kaimynų yra mažiau ir jie gyvena arčiau vienas kito, negu privačių namų rajonuose", - atkreipia dėmesį IT speacialistas Aleksandras Kraštovskis. Viena vertus, tai lemia didesnį saugumą (galite paprašyti kaimynų prižiūrėti namą, kai išvykstate ilgesniam laikotarpiui), ekonomiją (namą apjuos bent viena vidaus siena), komfortą ir bendruomeniškumą; kita vertus, gali tekti šiek tiek prisitaikyti prie kaimynų poreikių ir gyvenimo būdo.
Vis dėlto kaimynystės artumui neatsispiria jaunimas; priešingai, jie vertina bendruomeninį gyvenimą kaip privalumą, o ne trūkumą. Dėl to daug šiuolaikinių kotedžų statytojų stengiasi išlaikyti bendruomenės tradicijas. Pavyzdžiui, jie siūlo bendras poilsio zonas ir pabrėžia, kokia svarbi yra saugi kaimynystė.
Renkantis kotedžą, lemiamas veiksnys yra jo pritaikymas pirkėjo poreikiams, norams ir gyvenimo būdui. Atsižvelgiant į svarbiausius kriterijus, tokius kaip gyvenimo kokybė, infrastruktūra, aplinka ir kaimynystė, kotedžai gali pasiūlyti patrauklią alternatyvą tiems, kurie ieško tarpinio sprendimo tarp buto ir namo, sukuriant jaukią, funkcionalią ir bendruomenišką gyvenamąją erdvę.
Žr. daugiau: Kotedžų pardavimas Vilniuje