• El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Telefonas: +370 659 66 999

Info

Kotedžas, namas, vasarnamis ar sodo namelis

Kotedžas, namas, vasarnamis ar sodo namelis: kuo jie skiriasi?

Lietuvoje ir konkrečiai Vilniuje kotedžas dažniausiai yra erdvus namas su 5 arų ar didesniu sklypu, su įrengtomis visomis komunikacijomis ir papildomais patogumais, skirtais pagerinti ir palengvinti kasdienį gyvenimą. 

Kotedžas – tai nuosavas namas, skirtas gyventi netoli miesto arba jo zonoje. Čia neoficialus apibrėžimas, kadangi terminas nėra patvirtintas reglamentuose. Visgi, koks nekilnojamasis turtas, šiai dienai, Lietuvoje dažniausiai vadinamas kotedžu? Ir kuo kotedžas skiriasi nuo vasarnamio ar sodo namelio?

Kas yra kotedžas?

Lietuvoje kotedžais dažniausiai apibūdinami erdvūs būstai, esantys netoli miesto ir turintys jiems priklausantį nuosavą sklypą. Dažniausiai kotedžai statomi ne po vieną, būna įkuriamos gyvenvietės. Skirtingai negu vasarnamis, kotedžas tinkamas gyventi ištisus metus. Aišku, jeigu tik yra poreikis, kotedže taip pat galima gyventi tik sezoniniu laikotarpiu.

Lietuvoje esančių kotedžų charakteristika, leidžianti juos identifikuoti ir atskirti nuo kitų nekilnojamojo turto statinių:

 • didelis plotas – vidutiniškai nuo 100 kv. m;
 • kotedžą sudaro vienas arba du aukštai; 
 • tarpusavyje panašus kambarių išplanavimas: pirmame aukšte dažniausiai yra virtuvė, valgomasis, sandėliukas, antrame – miegamojo ir poilsio zonos;
 • namo viduje įrengtas šildymas, vonia ir kiti patogumai;
 • dažniausiai yra balkonas, garažas ar terasa. 

Pats žodis „kotedžas“ – kilęs iš anglų kalbos. Kotedžas yra tradicinis angliško būsto tipas mieste ar kaime, su namui priklausančiu sklypu, dažniausiai pusantro (1 aukštas + mansarda) arba dviejų aukštų. Pirmame aukšte dažniausiai yra įrengtos bendro naudojimo patalpos: virtuvė, svetainė, vonios kambarys, o viršutiniame aukšte yra miegamasis, poilsio zona.

Lietuvoje ir konkrečiai Vilniuje kotedžas dažniausiai yra erdvus namas su 5 arų ar didesniu sklypu, su įrengtomis visomis komunikacijomis ir papildomais patogumais, skirtais pagerinti ir palengvinti kasdienį gyvenimą. 

Žvelgiant į Lietuvos rinką, kotedžas – individualus vadinamasis namų ūkis, su jam priklausančiu sklypu, įkurtas gyvenvietėje, kurioje pastatyta daugiau tokių pat arba panašių kotedžų. Lietuvoje esantys kotedžai tinkami gyventi ištisus metus. Vasarnamis, skirtingai, negu kotedžas, yra tinkamas tik sezoniniam poilsiui.

Kuo kotedžas skiriasi nuo vasarnamio?

Nekilnojamojo turto ekspertai pabrėžė, kad kotedžas gali būti kaime esantis namas, tačiau ne kiekvienas kaime pastatytas namas, yra kotedžas.

Kotedžų savybės:

 • Kotedžas – pilnai suprojektuotas patogiam gyvenimui. Paprasto gyvenamojo namo, esančio kaime, dalis patogumų gali būti ne namo viduje, o, pavyzdžiui, prie kelio, kieme. Taip pat, kaime esančiuose namuose, ne visada yra įrengtas ar veikia centrinis šildymas.
 • Kotedžai dažniausiai būna pastatyti kaimuose arba miesto ribose;
 • Ūkininkavimas. Paprastai sklypai prie kotedžų dažnai yra skirti poilsiui, o ne darbui, todėl čia esantis žemės plotas gali būti visai nedidelis: tokio dydžio, kad užtektų vietos pastatyti kepsninę ar pasodinti gėlių.  

Kuo kotedžas skiriasi nuo sodo namelio?

Skirtingai nuo kotedžo, sodo namelyje galite ūkininkauti: turėti nuosavą daržą ar sodą. Taip pat, šalia sodo namelio galite įrengti poilsio zoną su gultais.

Sodai yra dar vienas individualaus kaimo namo tipas. Štai pagrindiniai skirtumai tarp jo ir kotedžo:

 • Sodai – už miesto ribų. Sodo nameliai nėra statomi miesto gyvenvietės teritorijoje (su labai retomis išimtimis);
 • Gyvenamosios vietos sezoniškumas. Jeigu kotedžas yra pritaikytas gyvenimui visus metus, sodo namelis dažniausiai naudojamas vasaros laikotarpiu arba lankymuisi savaitgaliais;
 • Išplanavimas. Paprastai sodo namelis yra nedidelis namas, kuriam priklauso 6 ar daugiau arai. Žinoma, yra erdvesnių variantų, tinkančių ir nuolatiniam gyvenimui – tačiau dažniausiai tai itin retos išimtys.

Kotedžų privalumai

Renkantis tarp kaimo nekilnojamojo turto objektų, reikėtų atkreipti dėmesį į kotedžų privalumus:

Erdvė. Kotedže daugiau vietos negu bute ar vasarnamyje, sodo namelyje;

Patogumai ir išvystytos komunikacijos.. Kotedžas – pilnai įrengtas namas, kuriame yra viskas, ko reikia patogiam gyvenimui!

Šiandien Modernus Slėnis – geriausias pavyzdys, kaip gali atrodyti puikiai gyvenimui tinkantys kotedžai.

Erdvė, patogumai, išvystytos komunikacijos, įrengimas ir aplinka - visa tai Jums gali pasiūlyti šita nauja uždara gyvenvietė Vilniuje.

Žr. daugiau: Kodėl verta gyventi kotedže

Mūsų kontaktai

Telefonas:

+370 659 66 999

El. paštas:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Adresas:

Fabriko g., Vilnius

NT brokerė

Violeta Bublytė-Kotlovska

Telefonas:

+370 659 66 999

El. paštas:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nemokama konsultacija